poniedziałek, 20 maja 2013

P.S. Kocham Cię Cecelia Ahern

Dosłownie wczoraj skończyłam czytać książkę, do której robiłam podchody już dobre trzy razy. Zawsze coś przeszkadzało mi w jej dokończeniu, ale nie tym razem! Wszystkie notatki poszły w kąt, a ja siedziałam z paczką chusteczek czytając strona po stronie ;)


Wikipedia: "Główną bohaterką jest mieszkająca w Irlandii Holly Kennedy. Holly jest szczęśliwą żoną Gerry'ego. Nie wyobraża sobie swojego życia inaczej, niż wygląda ono w tej chwili. Niestety los nie zważa na nasze pragnienia i nadzieje. Okazuje się, że Gerry jest ciężko chory, a wkrótce umiera. Holly długo nie może pogodzić się z jego utratą, dopóki Gerry nie zaczyna się z nią kontaktować. Mąż wiedząc, że wkrótce odejdzie, przygotował dla kobiety serię listów, które będą do niej przychodzić po jego śmierci, by pomóc jej wyzwolić się z otępienia i bólu, i nauczyć ją na nowo cieszyć się życiem. Im więcej listów dostaje Holly, im więcej zadań powierzonych przez Gerry'ego wykonuje, tym bardziej wraca do świata. Znów otwiera się na życie, świat, marzenia, przyjaźń, a może nawet na miłość."

 Prawdę powiedziawszy do przeczytania książki zachęciła mnie.... jej ekranizacja. Teraz, gdy mam porównanie z czystym sumieniem mogę Wam poradzić, abyście najpierw zapoznały się z historią w wersji papierowej. - Jest o niebo lepsza! Dlaczego tak bardzo mnie zauroczyła? Autorka pokazuje w niej, że każdy człowiek ma wokół siebie bliskich, którzy są gotowi pójść za nim na koniec świata. Podkreśla wagę miłości w naszym życiu i to, że nawet kłótnie są czymś koniecznym, czymś, co zbliża. Ale co najważniejsze sugeruje czytelnikowi, że powinien cieszyć się każą chwilą i wykorzystywać ją na 100 %, bo życie jest kruche. 

Polecam Wam serdecznie! A na koniec wrzucam link do trailera: 

https://www.youtube.com/watch?v=We0jdrWaPyM

Oglądałyście? Czytałyście? 22 komentarze:

 1. książki nie czytałam, ale widziałam film i bardzo mi się podobał :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie jestem pewna, że książka również Ci się spodoba :)

   Usuń
 2. oglądałam, książki nie czytałam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obowiązkowo przeczytaj również książkę :)

   Usuń
 3. nie czytałam :) nie oglądałam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam,nie oglądałam ;)
  Pora to zmienić ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie było podobnie jak u Ciebie. Najpierw obejrzałam film, a kilka lat (!) później przeczytałam książkę, bo wpadła mi w ręce, podczas bibliotecznego dyżuru ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety film jest dużo słabszy od książki :)

   Usuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. oglądałam film, urzekł mnie :)
  książka też na pewno jest tak samo piękna jak i film :3

  OdpowiedzUsuń
 8. Książki nie czytałam, ale zawsze jest tak, że ekranizacja nie oddaje tego, co zostało zapisane słowem. Oglądałam "P.S" dawno temu i z tego, co mi świta, poleciała mi nie jedna łezka...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to prawda. Chyba nigdy nie zdarzyło się, aby film podobał mi się bardziej. Książka to też niezły wyciskacz łez :) Pozdrawiam!

   Usuń
 9. film wzruszający,
  Zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam pochlebne recenzje tej książki, ale jeszcze po nią nie sięgnęłam. Ale chyba dopiszę do mojej długiej listy "to read".

  OdpowiedzUsuń
 11. uwielbiam tą książkę! film jak dla mnie całkowicie nie przekazał tego, co książka ;) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie również zagościła w dziale "Ulubione". Żałuję, że tak długo zwlekałam z jej przeczytaniem :)

   Usuń
 12. Uwielbiam film więc muszę się skusisz na tę książkę :) Dodaję do obserwowanych i liczę na to samo :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Mam nadzieję, że jeszcze tu zajrzysz :)